Debian на КД

Завантаження CD/DVD образів Debian за допомогою BitTorrent

Зауваження: оригінальний документ новіший за цей переклад.

BitTorrent — це система завантаження типу точка-точка (peer-to-peer, p2p), оптимізована для значного числа учасників обміну трафіком. Її використання створює мінімальне навантаження на наші сервери, оскільки клієнти BitTorrent по мірі завантаження діляться частинами файлів з іншими, розподіляючи навантаження на мережу та роблячи можливим надшвидке завантаження.

Перший CD/DVD диск містить всі необхідні файли для встановлення стандартної системи Debian.
Щоб уникнути використання зайвого трафіку, будь ласка, не завантажуйте інші файли образів CD або DVD, якщо ви не впевнені, що потрібні вам пакунки знаходяться саме на відповідному образі.

Щоб мати можливість завантажувати CD/DVD образи Debian таким способом, вам знадобиться BitTorrent-клієнт. В дистрибутиві Debian можна знайти такі утиліти, як BitTornado, KTorrent та оригінальний BitTorrent. Підтримка інших операційних систем є в BitTornado та BitTorrent.

Офіційні торенти для стабільного (stable) випуску

Не забудьте переглянути документацію перед встановленням. Якщо поспішаєте — прочитайте наш Installation Howto, швидкий огляд процесу встановлення. Інша корисна документація:

Якщо маєте таку можливість, будь ласка, після закінчення завантаження залиште ваш клієнт увімкненим, щоб допомогти іншим завантажити образи швидше!