Debian на КД

Завантаження образів компакт-дисків Debian за допомогою jigdo

Увага! Цей переклад дуже застарів, дивіться, будь ласка, оригінал.

Jigsaw Download, скорочено jigdo, в майбутньому планується зробити основним шляхом розповсюдження образів компакт-дисків Debian. На даний момент ця система працює, але поки що вона є не дуже зручною для використання через те, що ще не завершено розробку програми керування завантаженнями.

Чому jigdo краще прямого завантаження

Тому, що це швидше! З різних причин, дзеркал для образів компакт-дисків значно менше „звичайних“ архівів Debian. Відповідно, якщо ви здійснюєте завантаження з дзеркала КД, воно не лише може бути більш віддаленим від вас, але й також перевантаженим, особливо невдовзі після нового випуску.

Крім цього, образи КД деяких типів недоступні для завантаження у вигляді повноцінних .iso-файлів, оскільки на наших серверах недостатньо місця, щоб розмістити їх.

Звісно, на „звичайних“ дзеркалах Debian немає ніяких образів компакт-дисків, але яким же чином jigdo завантажує їх звідти? jigdo витягує поодинці всі файли, що містяться на компакт-диску. Далі, всі ці файли збираються в один великий, що є точною копією образу КД. Однак, все це відбувається „за кулісами“ — все що вам потрібно зробити, це вказати місце знаходження .jigdo-файла інструменту завантаження.

Більше інформації можна знайти на домашній сторінці jigdo. Добровольці, які хотіли б допомогти з розробкою jigdo завжди вітаються!

Як завантажити образ КД за допомогою jigdo

Детальний, покроковий опис цього процесу можна знайти в Debian jigdo міні-HOWTO. HOWTO також дає тлумачення додаткових можливостей jigdo, таких як оновлення старої версії образу компакт-диску до поточної версії (шляхом завантаження тільки того, що змінилось, а не нового образу цілковито).

Після того, як ви завантажили образи та записали їх на компакт-диск, обов'язково перегляньте детальну інформацію щодо процесу встановлення.

Офіційні образи

Офіційні jigdo-файли для стабільного (stable) випуску

Blu-ray

Не забудьте переглянути документацію перед встановленням. Якщо поспішаєте — прочитайте наш Installation Howto, швидкий огляд процесу встановлення. Інша корисна документація:

Офіційні jigdo-файли для тестового (testing) дистрибутиву

Official jigdo files for the testing distribution


Пошук по вмісту .jigdo-файлів

Які CD/DVD образи містять певний файл? Нижче ви можете здійснити пошук по списках файлів, включених до .jigdo-файлів. Ви можете ввести декілька слів, кожне слово має бути частиною назви файла. Наприклад, додайте „_i386“, щоб обмежити результуючий вивід відповідною архітектурою. Додайте „_all“, щоб переглянути список пакунків, однакових для всіх архітектур.

Які файли містяться в певному образі? Якщо вам потрібний список всіх файлів, що містить той чи інший Debian CD/DVD, просто знайдіть .jigdo-файл образу в цьому списку і натисніть на посилання „list contents“ (список вмісту), що знаходиться після відповідної URL-адреси: Список .jigdo-файлів Debian


Часті запитання

Як зробити, щоб jigdo використовував мій проксі?

Відкрийте файл ~/.jigdo-lite (або jigdo-lite-settings.txt для Windows-версії) в текстовому редакторі та знайдіть рядок, що починається з „wgetOpts“. В цьому рядку можна вказати такі ключі:

-e ftp_proxy=http://LOCAL-PROXY:PORT/
-e http_proxy=http://LOCAL-PROXY:PORT/
--proxy-user=USER
--proxy-passwd=PASSWORD

Звісно, підставте правильні значення параметрів вашого проксі. Останні дві опції використовуються лише в тому випадку, коли ваш проксі-сервер використовує автентифікацію за паролем. Ключі потрібно додати в кінець рядка wgetOpts перед завершальним символом '. Всі опції повинні знаходитись в одному рядку.

Натомість, під Linux ви також можете налаштувати змінні середовища ftp_proxy та http_proxy, наприклад в файлі /etc/environment або ~/.bashrc.

А-а-ай! Скрипт завершується помилкою — невже я даремно завантажував всі ті мегабайти?!

Зазвичай, такого бути не повинно, але з різних причин може виникнути ситуація коли великий файл .iso.tmp вже згенеровано і jigdo-lite постає перед проблемою, періодично вимагаючи від вас почати завантаження наново. В такому випадку є кілька варіантів подальших дій: